Úvěry pro podnikatele jsou speciální půjčky jen a pouze pro podnikatele. Jak pro fyzické osoby, tak i pro právnické osoby. Úvěry pro podnikatele můžou na začátku hodně nastartovat vaše podnikání.

Úvěry pro podnikatele – začátky podnikání

Začátky podnikání nejsou vůbec jednoduché a kdo to zažil tak by vám na to určitě přikývl. Na začátku jsou především obrovské náklady ať již na koupení nemovisti, úpravu nemovisti, na auto, dodávku, vybavení do kanceláři, reklama a marketing a další výdaje. S těmito výdaji vám mohou pomoci i úvěry pro podnikatele. Ze začátku je podnikání opravdu hodně finančně náročně a proto se hojně využívají úvěry pro podnikatele. Výsledky podnikání se vždy dostaví s určitým zpožděním. Pořadné rozjetí podnikání může trvat i jeden rok či více.

Úvěry pro podnikatele banky

Pokud sháníte úvěry pro podnikatele je dobré se vždy prvně obráti na banky. Banky zaručují určitou solidnost a drží nad nimi dohled ČNB. Banky mají ve své nabídce výhodné úvěry pro podnikatele, teď jen zjistit který je pro vás ten pravý. Banka po vás bude chtít vidět váš podnikatelský plán či záměr. Úvěry pro podnikatele jsou jednoznačně nejvýhodnější u bank, takže se zkuste domluvit tam. Bank je u nás hodně, máte tedy hodně pokusů :) . V případě neúspěchu se můžete obrátit na nebankovní společnosti.

Úvěry pro podnikatele nebankovní společnosti

Podnikatelé a firmy, kteří se nedohodly na úvěr s bankou, můžou vyzkoušet i úvěry pro podnikatele u nebankovích společnosti. Nábízí většinou horší podmínky, ale zase né o tolik.

U nebankovních společností je velmi důležitý správný výběr. Zde zcela přesně platí staré a stále platné pořekadlo „dvakrát měr a jednou řež“. Tedy dlouhou vybírej a porovnávej a až si budeš jistý, tak si vem úvěr pro podnikatele u té konkrétní společnosti.

Úvěry pro podnikatele – zamyšlení

Můj názor na úvěry pro podnikatele je takový, že je lepší je nevyužívat a spoléhat jen na své vlastní zdroje. Jakmile si vezmete úvěry pro podnikatele jste hodně vázaní a už nikdy nebudete tak svobodní. Já sám se snažím podnikat bez úvěrů a půjček.

Existuje i půjčka pro důchodce což je půjčka určená pro seniory.