Půjčka na OP je velice oblíbený úvěrový produkt. K vyřízení půjčky na OP vám bude stačit pouze OP (občanský průkaz).

Půjčka na OP – co potřebujeme ?

Půjčka na OP vyžaduje pouze aby vám bylo více než 18 let a měli platný občanský průkaz. Když splníte tyto dvě základní kritéria, máte velkou šanci, že vám bude úspěšnš schválena půjčka na OP. Půjčka na OP se v České republice těší obrovské oblibě a využívají ji různé vrstvy obyvatelstva.

Půjčka na OP – pro koho ?

Půjčka na OP je dobrá například pro ty, kteří mají již záznamy v registru dlužníků. Ať již v bankovním či nebankovním sektoru. Půjčka na OP je poskytováno i těmto lidem. Ve většině případů půjčí společnosti na OP i bez toho abyste nosily potvrzení o výši příjmů, ale budete mít vyšší roční úrok. Proto je většinou lepší donést potvrzení o výše příjmů vaší rodiny z práce či podnikání.

Půjčka na OP – v bance narazíte

Půjčka na OP je finanční produkt, který klasické banky nenebízejí. Klasické banky totiž vždy důkladně prověřují zda má zájemce o půjčku, nějaký záznam v registru dlužníků. A pokud má záznam v registru tak má v bance prostě smůlu. Nemíste, ale zoufat že vám nepůjčí banky, další použností je využití nějaké nebankovní společnosti.

Půjčka na OP – nebankovní společnosti

Po revoluci v roce 1989 se i nás začali objevovat první nebankovní společnosti. Jejich počet od té doby strmě narostl a podle mě je u nás nebankovních společností více než by bylo zdrávo.

Nebankovní společnosti viděli chování banky a viděli že půjčka na OP je lidmi od bank hodně žádaná. Banky tyto půjčky neposkytovaly a tak se na tento segment úvěrového trhu vrhly hladové nebankovní společnosti. Půjčka na OP je dnes výhradně produkt nebankovních společnosti (někdy se také říká nebankovní sektor).

I u nás jsou jak solidní a kvalitní nebankovní společnosti tak i na druhé straně nesolidní a nekvalitní nebankovní společnosti. Je potřeba, aby nám půjčka na OP byla poskytnuta právě od těch solidních a kvalitních nebankovních společností. V rozlišení těchto dvou skupin vám může pomoci vyhledávání na internetu ( nejlepší bude využít přímo Google).

Půjčka na OP – do 50 000 Kč

Půjčka na OP je většinou poskytována maximálně do výše 50 000 Kč. V případě vyšších částek by už muselo nastoupit i nějaké ručení či půjčky na směnku. Ale částka 50 000 Kč bude pro většinu lidí zcela dostačujicí.

Půjčka na OP nevýhody

  • vyšší ročník úrok
  • někdy skryté poplatky a další problémy
  • vyšší RPSN