Nebankovní úvěry využívají lidé především v případě, že jim už klasické banky nejsou ochotny půjčit další peníze. Musí se tedy obrátit na nebankovní sektor, který jim nabídne jejich nebankovní úvěry.

Nebankovní úvěry – pro koho?

Klasické banky jsou známé tím, že si důkladně prověřují bonitu klienta a samozřejmostí u nich je, že klient nemůže mít záznam v registru dlužníků. Nebankovní společnosti se svými nebankovní úvěry jsou o hodně méně přísně a v hodně případech půjčí i lidem se záznamy v registru dlužníků či nemusí ani nosit potvrzení o výši jejich příjmů. Vždy to záleží na konkrétní nebankovní společnosti.

Nebankovní úvěry rychlé vyřízení

Nebankovní úvěry jsou známé tím, že jsou rychle vyřizovány a zpracovány. Nemusíte také vyplňovat několik formuláře se žádostmi o poskytnutí úvěru a poté čekat několik týdnů na jejich vyřízení. Nebankovní společnosti pracují rychle, protože ví, že je to jejich hlavní výhoda a devíza. Nebankovní úvěry jsou v hodně případech poskytovány i do necelých 24 hodin od oficiální podání žádosti nebankovní společnosti.

Nebankovní úvěry -opatrnost nade vše

Nebankovní úvěry jsou sice velmi lákavé, ale při jejich brání je třeba být hodně opatrný a hlavně ostražitý. Před výběrem byste si měli projít webové stránky nebankovních společností a vybrat si pečlivě u které nebankovní společnosti si nebankovní úvěry vezmete.

Nebankovní úvěry doporučuji důrazně brát pouze u společností, která u nás v ČR působí již několik let a mají za sebou nějaké historii a lze o nich na internetu dohledat pozitivní reference.

Nebankovní úvěry -ručení

Nebankovní úvěry jsou do menších částek, řekněme do 50 000 Kč poskytovány bez jakéholiv ručení. U větších částek je potřeba podepsat směnku (více o půjčky na směnku ) a ještě větších částek se musí ručit movitým majetkem (dům, byt, vila). Jako ručení mohou posloužit i dražší stroje nebo auto.